اهداف رویداد هم نت میوه

diagram2.png

یک نمونه از زنجیره ارزش کامل محصولات باغی

کاهش تلفات و افزایش ماندگاری محصولات باغی

|از کاشت تا نگاهداشت، آفت‌زدایی، برداشت، ضایعات، فرآوری، انبار و بسته‌بندی| 

میزان ضایعات بالای محصولات باغی، عدم توازن در نظام عرضه و تقاضا و پایین بودن بهره وری علی رغم وجود گردش مالی بسیار بالا در تجارت میوه بستری را برای شکل گیری کسب و کارهای دانش بنیان در جهت ارایه محصولات و خدمات فنی در زمینه های مختلف فراهم می آورد.
محدودیت منابع لزوم تغییر رویکردها در شیوه های باغداری و توسعه صنایع تبدیلی برای تنوع بخشی به محصولات را به امری حیاتی تبدیل کرده و تزریق نوآوری در زنجیره ارزش محصولات تولیدی [کاشت، نگاهداشت، آفت زدایی، برداشت، ضایعات، فراوری، انبار و بسته بندی] باعث جلوگیری از هدر رفت بیشتر منابع و بهره مندی از فرصت ها می گردد.
حاشیه سود پایین برای باغداران علی رغم هزینه های بالای پیدا و پنهان تولید، تقاضای موجود برای احداث صنایع تبدیلی خرد روستایی برای بالابردن زمان نگهداری و فراوری محصولات درجه سه و به صرفه نبودن شیوه های سنتی برداشت، رتبه بندی و توزیع و ... از چالش عدم وجود یا بکارگیری برخی از تجهیزات و ابزار کاربردی در تولید، فراوری و توزیع میوه نشأت می گیرد.
به دلیل همین محدودیت ها، علی رغم نیازهای موجود و فرصت های پیش رو شرکت های خدماتی و بازرگانی در زمینه ارایه خدمات باغداری نوین، طراحی و ایجاد صنایع تبدیلی کوچک، بسته بندی، توزیع، برندینگ و صادرات شکل نگرفته و یا رشد نکرده اند.
 

تماس با ما

آدرس دبیرخانه رویداد:

اصفهان، میدان قدس، خ علامه مجلسی، کوی ششم، بنیاد نخبگان استان اصفهان

تلفن دبیرخانه رویداد: ۳۴۷۱۷۷۰۹-۰۳۱

ایمیل: info<at>hamnetevent.ir

   

کلیه حقوق متعلق به بنیاد نخبگان استان اصفهان می‌باشد